Skip to main content
Andromed

Mutluluk Çubuğu – Penis Protezi

Sertleşme Sorunlarına Kalıcı ve Bilimsel Çözümler
Testis Protezi Testis Protezi
Rigicon’la
Özgüveninizi Geri Kazanın
Rigicon, erektil disfonksiyon tedavisinde her hasta anatomisine uyumlu, doğal his ve tatmin edici sertlik sunan yenilikçi penil protezler sunar. Ömür boyu garanti ile farklılaşan tedavi seçenekleriyle hastalara konfor ve özgüven kazandırır.
  Rigicon’la
  Özgüveninizi Geri Kazanın
  Rigicon, erektil disfonksiyon tedavisinde her hasta anatomisine uyumlu, doğal his ve tatmin edici sertlik sunan yenilikçi penil protezler sunar. Ömür boyu garanti ile farkılılaşan tedavi seçenekleri ile hastalara konfor ve özgüven kazandırır.

  İçindekiler


  İçindekiler
  • Mutluluk Çubuğu (Penis Protezi) Nedir?
  • Mutluluk Çubuğu Çeşitleri / Modelleri Nelerdir?
  • Üç Parçalı Şişirilebilir Penis Protezi
  • Tek Parçalı Bükülebilir Penis Protezi
  • Tek Parçalı Bükülebilir Penis Protezi (Malleable) Özellikleri Nelerdir?
  • İki Parçalı Penis Protezinin Özellikleri Nelerdir?
  • Üç Parçalı Penis Protezinin Özellikleri Nelerdir?
  • Tek Parçalı Bükülebilir Mutluluk Çubuğu ile Üç Parçalı Şişirilebilir Mutluluk Çubuğu Arasındaki Fark Nedir?
  • Mutluluk Çubuğu (Penis Protezi) Nasıl Takılır?
  • Mutluluk Çubuğu (Penis Protezi) Fiyatları Nelerdir?
  • Mutluluk Çubuğunu (Penis Protezi) Sigorta (SSK/SGK/Özel Sigorta) Karşılar mı?
  • Mutluluk Çubuğu (Penis Protezi) Dışarıdan Belli Olur mu?
  • Penis Protezi Dışarıdan Belli Olur mu?
  • Mutluluk Çubuğu (Penis Protezi) Nerede ve Hangi Hastanelerde Takılır?
  • Mutluluk Çubuğu (Penis Protezi) Başarı Oranları Nelerdir?
  • Mutluluk Çubuğu Taktıran Çocuk Sahibi Olabilir mi?

  Neden Rigicon® Protezleri


  Rigicon, global bir marka olarak ABD kökenli olup, tüm Avrupa ve dünya genelinde güvenle tercih edilen penil protezleri sunar. Ürünlerimiz, uluslararası FDA* ve CE onaylarına sahip ve SGK ile anlaşmalıdır. Ayrıca penil protezlerde ömür boyu garanti verilmektedir. Türkiye’nin dört bir yanında, 32 yıllık köklü tecrübemizle, her hastanın anatomisine uygun, kişiselleştirilmiş çözümler geliştirmekteyiz. Tecrübeli hasta yönetim uzmanlarımız ve yüksek deneyimli cerrahlarımızla, yüz yüze iletişim ve bölge ofislerimiz aracılığıyla her zaman yanınızdayız. Rigicon olarak, size ve ihtiyaçlarınıza en uygun çözümleri sunmayı amaçlıyoruz.


  • SGK Anlaşmalı
  • Ömür Boyu Garanti

  • Uluslararası FDA ve CE Onaylı

  • Türkiye’nin Her Yerinde
  • 32 Yıllık Tecrübe
  • Anotominize Uygun Çözümler
  • Penil Protez Danışmanlığı
  • Yüz Yüze İletişim
  • Bölge Ofisleri
  • Ofislerimizde Birebir Hasta Eğitimi

  • Tecrübeli Hasta Yönetim Uzmanları
  • Yüksek Deneyimli Penil Protez Cerrahları

  *Rigi10 FDA ve CE onaylıdır. Infla10 ürünleri CE onaylıdır.

  Mutluluk Çubuğu (Penis Protezi) Nedir?

  Halk arasında mutluluk çubuğu olarak adlandırılan penis protezleri, sertleşme sorunu tedavisi için cerrahi bir operasyonla takılan bir tedavi yöntemidir. Bu tedavi, ereksiyon hapları, vakum cihazları, enjeksiyon tedavisi gibi tedavilere cevap alınamaması durumunda ereksiyon probleminin kalıcı ve tek çözümüdür. Özellikle diyabet (halk arasında bilinen adıyla şeker) hastalarında ve prostat kanserinin radikal tedavisi sonrasında sık görülen bir problem olan sertleşme bozukluğunun kalıcı bir çözümüdür. Penis protezi ameliyatları, farklı bir durum oluşmadığı sürece yaklaşık olarak 1-1.5 saat sürmektedir. Peniste bulunan süngerimsi dokuların ameliyatla kaldırılması sonucu boşalan kanallara silindir şeklinde 2 adet mutluluk çubuğu yerleştirilir. Penisin boyu ameliyat esnasında hekim tarafından ölçüm çubuğu ile ölçülür ve sizin anatominize (penisinizin boyuna) en uygun olan protez takılır. Silindirler, tamamen deri altına gizlenecek ve dışarıdan kesinlikle fark edilmeyecek şekilde özel bir cerrahi operasyonla uygulanır. Mutluluk çubuğu taktıran hastalar istedikleri zaman cinsel ilişkiye girebilirler. Penis protezi ameliyatı olmak isteyen hastalar, SGK’nın kısmi bir ödeme yardımıyla bu ameliyatlarını gerçekleştirebilirler. SGK‘nın kısmi ödeme şartlarını öğrenmek için sitemiz üzerinden bizimle iletişime geçerek bilgi sahibi olabilirsiniz. Mutluluk çubuğu taktırmak isteyen hastalar, bu tedaviye uygun olup olmadıklarını bir üroloji hekimine danışarak bilgi sahibi olabilirler.

  Yaşadığınız bölgedeki ürün sağlayıcı firma ile irtibata geçerek kısmi SGK ödeme kapsamı, fiyat, penis protezi hakkında bilgi ve ameliyatı yapan doktorlar ve hastaneler hakkında ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

  Aşağıdaki iletişim butonuna tıklayarak ürün sağlayıcı firma ile iletişime geçebilirsiniz.

  Mutluluk Çubuğu Çeşitleri / Modelleri Nelerdir?

  Mutluluk çubukları toplamda 3 farklı çeşitten oluşmaktadır.

  • Tek parçalı bükülebilir mutluluk çubuğu / penis protezi
  • İki parçalı yarı sert mutluluk çubuğu / penis protezi
  • Üç parçalı şişirilebilir mutluluk çubuğu / penis protezi

  Her mutluluk çubuğunun  farklı boy ve çaplara sahip olma özelliği vardır.

  Üç Parçalı Şişirilebilir Penis Protezi
  Üç Parçalı Şişirilebilir Penis Protezi
  Tek Parçalı Bükülebilir Penis Protezi

  Mutluluk Çubuğu Tipleri

  • Tek Parçalı: Bükülebilir ve gizlenebilir
  • Üç Parçalı X: 3 Parçalı, şişirilebilir, enine genişleyebilen
  • Üç Parçalı AX: 3 Parçalı, şişirilebilir, hem enine hem boyuna genişleyebilen
  ÖZELLİKLER Tek Parçalı Üç Parçalı X Üç Parçalı AX
  Enine Genişleme Yok Var Var
  Enine ve Boyuna Genişleme Yok Yok Var
  Antibiyotik Emilebilme Var Var Var
  Bükülebilirlik Kısmi* Var Var
  Gizlenebilirlik Var Var Var
  Şişirilebilme Yok Var Var
  Pompa Özelliği Yok Var Var
  Rezervuar Özelliği Yok Var Var
  Ücretsiz Danışma Var Var Var
  Garanti Ömür Boyu Ömür Boyu Ömür Boyu

  Önemli Notlar:

  • Tek parçalı mutluluk çubuğu doğal bir ereksiyon hissi yaratmasının yanı sıra 135°’nin üzerinde bükülme açısı sağlar.
  • Tüm mutluluk çubukları ile ilgili hasta danışmanlarımızdan 7 gün 24 saat ücretsiz bilgi alabilirsiniz.
  • Garanti süresi ve detayları her protezin kullanım talimatı (IFU) içindeki koşullara göre sağlanmaktadır.

  Tek Parçalı Bükülebilir Penis Protezi (Malleable) Özellikleri Nelerdir?

  Malleable Mutluluk Çubuğu / Penis Protezi: Sürekli ereksiyon halinde kalır ve gizlemek gerektiğinde 135 derece bükülme açısına sahiptir. İlişkiye girmek istenildiği zaman elinizle dik hale getirip kullanabilirsiniz. Pratik ve kolay kullanım özelliği sunan basit bir protezdir. Ömür boyu kullanma garantisi vardır.

  İki Parçalı Penis Protezinin Özellikleri Nelerdir?

  İki Parçalı Mutluluk Çubuğu / Penis Protezi: Testis torbasına yerleştirilen pompa yardımıyla dilediğiniz zaman protezleri şişirerek ilişkiye girebildiğiniz yarı sert bir protez çeşididir. Sürekli ereksiyon halinde kalma durumu yoktur ancak üç parçalı protez gibi doğal bir görüntüsü de yoktur. Yapılan klinik çalışmalarda oldukça fazla teknik sorun gözlenmiştir.1

  Üç Parçalı Penis Protezinin Özellikleri Nelerdir?

  Üç Parçalı Mutluluk Çubuğu / Penis Protezi: Üç parçalı mutluluk çubuğu pompa, silindirler ve rezervuar denilen 3 parçadan oluşur. Bu nedenle 3 parçalı protez olarak adlandırılır. Diğer protez çeşitlerinden farklı olarak, içi sıvı dolu olan rezervuar denilen ayrı bir parçası vardır. Bu rezervuar karın içi boşluğunuza aynı operasyonla yerleştirilir. 3 parçalı protez sayesinde ilişkiye girmek için gerekli olan tam sertlik elde edilir. Bu protezin görüntüsü doğala en yakın olanıdır. Pompadaki söndürme tuşu sayesinde silindirler boşaltılarak penisin doğal inik görüntüsü sağlanır. Mutluluk çubuğu ameliyatlarında hasta herhangi bir acı duymaz. Ayrıca yapılan klinik çalışmalarda 3 parçalı penis protezleri (mutluluk çubukları) en fazla hasta memnuniyeti sağlayan modeldir. Bu protezin de ömür boyu garantisi vardır. 3 parçalı mutluluk çubukları kendi arasında 2’ye ayrılır:

  Enine Genişleyen Mutluluk Çubuğu / Penis Protezi: Bu protez enine genişleme yaparak tam sertleşme sağlar ve ilişkiye girmenize yardımcı olur.

  Enine-Boyuna Genişleyen Mutluluk Çubuğu / Penis Protezi: Hastanın anatomik yapısına uygun olması durumunda takılan bir protez çeşididir. Diğer protezden farklı olarak, hasta anatomisinin izin verdiği miktarda boyuna uzama da sağlamasıdır. Bu protezde de tam sertleşme sağlanır ve doyurucu bir ilişkiye girmenize yardımcı olur. Enine boyuna genişleyen protezin kararını hekiminizle birlikte anatomik uygunluğunuza göre vermeniz en doğru çözümdür.

  Yaşadığınız bölgedeki ürün sağlayıcı firma ile irtibata geçerek kısmi SGK ödeme kapsamı, fiyat, penis protezi hakkında bilgi ve ameliyatı yapan doktorlar ve hastaneler hakkında ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

  Aşağıdaki iletişim butonuna tıklayarak ürün sağlayıcı firma ile iletişime geçebilirsiniz.

  Tek Parçalı Bükülebilir Mutluluk Çubuğu ile Üç Parçalı Şişirilebilir Mutluluk Çubuğu Arasındaki Fark Nedir?

  Tek parçalı (Malleable) mutluluk çubuğu, üç parçalı mutluluk çubuğu gibi ilişkiye girmeniz için gerekli olan sertliği elde etmenizi sağlar. İki protez çeşidinin de anatominize uygun farklı çap ve boyları bulunmaktadır. En uygun çap ve boy, ameliyat esnasında hekim tarafından gerekli ölçümler yapılarak belirlenir ve operasyon gerçekleştirilir.

  Aralarındaki en önemli fark ise malleable protezin sürekli ereksiyon halinde kalması ve 135 derecelik bir bükülme açısına sahip olmasıdır. Kullanmak istediğiniz zaman elinizle dik bir hale getirir ve ilişkiye hazır hale gelirsiniz. İlişki bittikten sonra elinizle penisi bükerek iç çamaşırınızın içerisine yerleştirip saklayabilirsiniz. Üç parçalı protezde ise sertleşme probleminizden önceki ereksiyon nasılsa üç parçalı protezde de aynı anatomik özellikler sağlanır. Testis torbanıza yerleştirilen pompa sayesinde doğal görünümüyle sönük halde bulunan protezi şişirerek penisinizi ilişkiye hazır hale getirebilirsiniz. Dilediğiniz kadar kullanıp ilişki sonunda pompada bulunan indirme butonu sayesinde protezi sönük hale getirerek tekrar doğal görüntüsünü sağlarsınız. Her iki ürün de ömür boyu garantiye sahiptir.

  Yaşadığınız bölgedeki ürün sağlayıcı firma ile irtibata geçerek kısmi SGK ödeme kapsamı, fiyat, penis protezi hakkında bilgi ve ameliyatı yapan doktorlar ve hastaneler hakkında ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

  Aşağıdaki iletişim butonuna tıklayarak ürün sağlayıcı firma ile iletişime geçebilirsiniz.

  Mutluluk Çubuğu (Penis Protezi) Nasıl Takılır?

  Penis protezleri, yani mutluluk çubukları, hekimin muayenesinden sonra onay verilmesi durumunda cerrahi operasyonla yerleştirilir. Takılacak olan mutluluk çubuğunun çeşidi, hekimin kararına bağlı olarak veya hastanın anatomik yapısındaki farklılıklardan dolayı değişiklik gösterebilir. Penis protezi ameliyatları yaklaşık olarak 1-1.5 saat sürer. Ameliyat, anestezi yardımıyla yapılır ve hasta hiçbir acı hissetmez.

  3 parçalı penis protezi ameliyatı, hastanın testis torbasına yerleştirilen pompa, karın bölgesine yerleştirilen rezervuar ve penisin içine yerleştirilen 2 adet silindirden oluşur. Silindirlerin yerleştirileceği bölge olan penisin içindeki kanallar, dilatatör denilen özel cerrahi aletlerle boşaltılır ve silindirlerin yerleştirilmesi için gerekli olan uygun alan oluşturulur. Bu operasyonlarda vücuttan herhangi bir doku çıkarılmaz ve kan kaybı çok azdır. Bu nedenle herhangi bir kan takviyesine ihtiyaç duyulmaz.

  Ameliyattan sonra hastalar genellikle 1 gece hastanede kalırlar ve ertesi gün taburcu olurlar. Bu durum hastanelerin prosedürlerine veya hekimlerin kararına göre farklılık gösterebilir. Bazı ender durumlarda ameliyattan sonra oluşan ağrılar bir süre devam edebilir fakat hekiminizin size yazacağı ilaçlar yardımıyla bu ağrılarla kolaylıkla baş edebilirsiniz.

  Ayrıca protez ameliyatından sonra en az 6-8 hafta protezin kullanılmaması ve cinsel ilişkiden uzak durulması gerekmektedir. Aksi durumda dikişlerde veya protezin yerleştirildiği kanallarda istenmeyen problemler gözlenebilir. 6. haftanın sonunda herhangi bir problem görülmemesi ve hekiminizin onaylaması durumunda size verilecek olan eğitim yardımıyla istediğiniz zaman dilediğiniz kadar ilişkiye girebilirsiniz. Ayrıca takılan mutluluk çubukları, sizin zevk almanızda, boşalmanızda, idrara çıkmanızda, çocuk sahibi olmanızda herhangi bir engel teşkil etmemektedir. Penil protezler, peniste gereken sertleşmeyi sağlarlar ancak uzama konusunda anatomik yapısına bağlı olarak insandan insana farklılık gösterebilir.

  Yaşadığınız bölgedeki ürün sağlayıcı firma ile irtibata geçerek kısmi SGK ödeme kapsamı, fiyat, penil protez hakkında bilgi ve ameliyatı yapan doktorlar ve hastaneler hakkında ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

  Mutluluk Çubuğu (Penis Protezi) Fiyatları Nelerdir?

  Mutluluk çubuklarının fiyatları, hangi ürünün takılmak istendiğine bağlı olarak değişmektedir. Ayrıca hekim muayenesinden sonra karar verilen protezin fiyat bilgisi, vakanın yapılacağı hastane ve bulunduğunuz bölgeye göre farklılık göstermektedir. Penil protezler, uygun endikasyonlarda kısmi bir SGK ödemesine sahiptir. Yaşadığınız bölgedeki ürün sağlayıcı firma ile irtibata geçerek kısmi SGK ödeme kapsamı, fiyat, penil protez hakkında bilgi ve ameliyatı yapan doktorlar ve hastaneler hakkında ayrıntılı bilgi alabilirsiniz. Aşağıdaki iletişim butonuna tıklayarak ürün sağlayıcı firma ile iletişime geçebilirsiniz.

  Mutluluk Çubuğunu (Penis Protezi) Sigorta (SSK/SGK/Özel Sigorta) Karşılar mı?

  Mutluluk çubuğu ameliyatları özel ve devlet hastanelerinde yapılmaktadır. SGK ödeme şartları için gerekli koşulları (endikasyon) sağlamanız gerekmektedir. Bu koşullardan bazıları diyabet hastalığı, prostat operasyonu geçirmiş olmanız, omurilik zedelenmeleri gibi durumlardır.

  Yaşadığınız bölgedeki ürün sağlayıcı firma ile irtibata geçerek kısmi SGK ödeme kapsamı, fiyat, penil protez hakkında bilgi ve ameliyatı yapan doktorlar ve hastaneler hakkında ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

  Mutluluk Çubuğu (Penis Protezi) Dışarıdan Belli Olur mu?

  Cerrahi operasyonlar ile takılan mutluluk çubukları tamamen derinin altına gizlenir ve dışarıdan kesinlikle belli olmaz. Kişi ilişkiye girmeden önce üç parçalı protezdeki pompaya birkaç kez basarak şişirme işlemini gerçekleştirir. Yeterince şişen protez ilişkiye hazır hale gelir. Görüntüsü ve duruşu doğal görüntüyle tamamen aynıdır.

  Malleable protezde ise elinizle dik hale getirir ve kullandıktan sonra sağ veya sola bükerek gizli hale getirirsiniz. Tek parçalı protezler 3 parçalı protezlere göre kullanımları daha basit ve pratiktir ancak uzun süreli kullanımlarda 3 parçalı protez kadar doğal görünümü yoktur. Ancak bu protoz de partneriniz tarafından ve dışarıdan fark edilmez.

  Penis Protezi Dışarıdan Belli Olur mu?

  Özel cerrahi teknikler ile takılan mutluluk çubukları, tamamen penisteki derinin altına gizlenir ve dışarıdan kesinlikle belli olmaz. Kişi, partneriyle ilişkiye girmeden hemen önce üç parçalı şişirilebilir protezdeki pompaya birkaç kez basarak şişirme/kaldırma işlemini gerçekleştirir. İlişki için yeterli seviyede şişen protez, hazır hale gelir. Dışarıdan görüntüsü ve duruşu, normal bir penisteki doğal görüntüyle tamamen aynıdır. Malleable (bükülebilir) tek parçalı penis protezinde ise elinizle dik hale getirmeniz ve ilişki sonrası sağa veya sola bükerek gizli hale getirmeniz gerekir. Tek parçalı protezlerin, üç parçalı penis protezlerine göre kullanımı daha basit ve pratiktir; ancak devamlı ereksiyon halinde olması nedeniyle üç parçalı protez kadar doğal bir görünümü yoktur. Ancak bu protez de partneriniz tarafından ve dışarıdan kesinlikle fark edilmez. Zevk alma ve boşalma yönünden de hiçbir farkı yoktur.

  Mutluluk Çubuğu (Penis Protezi) Nerede ve Hangi Hastanelerde Takılır?

  Penil protez ameliyatları özel ve devlet hastanelerinde yapılmaktadır. Yaşadığınız bölgedeki ürün sağlayıcı firma ile irtibata geçerek kısmi SGK ödeme kapsamı, fiyat ve penil protez hakkında bilgi, ameliyatı yapan doktorlar ve hastaneler hakkında ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

  Elbette, cümlenin hatalarını düzelttim:

  Mutluluk Çubuğu (Penis Protezi) Başarı Oranları Nelerdir?

  Mutluluk çubukları, sertleşme problemi yaşayan ve uzun zamandır cinsel ilişkiye giremeyen hastalar için uygulanan kalıcı ve kesin çözümdür. Penil protez ameliyatından sonra ereksiyon probleminiz tamamen çözülür ve eski sertliğinize kavuşursunuz. 3 parçalı şişirilebilir penil protezler ile yapılan klinik çalışmaların sonucunda, ameliyattan önce sertleşme problemi yaşayan erkeklerin %90-95’i eski cinsel hayatlarındaki mutluluğa tekrar geri döndüklerini ve memnuniyetlerini dile getirmişlerdir.2 Aynı zamanda partnerleri de aynı oranda memnuniyetlerini dile getirmişlerdir.2

  Mutluluk Çubuğu Taktıran Çocuk Sahibi Olabilir mi?

  Mutluluk çubuğu, testosteron hormonunuza etki etmez ve sperm üretimine herhangi bir etkisi yoktur. Mevcut sperm kaliteniz çocuk sahibi olmanıza izin veriyorsa, mutluluk çubuğu taktırdıktan sonra da çocuk sahibi olabilirsiniz. Aynı zamanda, zevk almada ve idrara çıkmada bir engel teşkil etmez. Mutluluk çubuklarının tek bir görevi vardır: sağlıklı ve doyurucu bir ilişkiye girmeniz için gerekli olan sertliği sağlamak.

  Yaşadığınız bölgedeki ürün sağlayıcı firma ile irtibata geçerek kısmi SGK ödeme kapsamı, fiyat, penil protez hakkında bilgi ve ameliyatı yapan doktorlar ve hastaneler hakkında ayrıntılı bilgi alabilirsiniz. Aşağıdaki iletişim butonuna tıklayarak ürün sağlayıcı firma ile iletişime geçebilirsiniz.

  Bu yazı/sayfa, Üroloji Uzmanı tarafından derlenmiş, incelenmiş ve onaylanmıştır. Bu yazı içeriğinin doğruluğunu ve güvenilirliğini garanti etmektedir. Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.

  Andromed
  Yalnız Değilsiniz

  Andromed olarak, Rigicon’un üroloji alanında sunduğu yenilikçi ve kapsamlı ürün gamını Türkiye’de hastalarımızın hizmetine sunmanın gururunu yaşıyoruz.

  Rigicon’un geliştirdiği üstün teknolojiye sahip çözümleri, özellikle erektil disfonksiyon ve inkontinans tedavilerinde yeni ufuklar açıyor ve hastalarımızın yaşam kalitesini önemli ölçüde iyileştiriyor.

  Hastalarımızın ve sağlık profesyonellerinin ihtiyaçlarına cevap veren Rigicon ürünleri, Andromed aracılığıyla Türkiye’deki hastalarımıza ulaşarak, tedavi süreçlerini daha etkin ve konforlu hale getiriyor. Bu iş birliği, üroloji tedavilerinde yenilikçi yaklaşımları herkes için erişilebilir kılarak, Andromed’in sağlık sektöründeki etkisini daha da güçlendiriyor.

  Rigicon Medikal A.Ş. çatısı altında, hastalarımızın ihtiyaçlarını merkeze alan, yenilikçi ve ileri görüşlü yaklaşımlarımızla sektöre katkı sağlamaya devam edeceğiz.

  1992’den beri Andromed
  Bilgi İstek Formu
  Size en yakın penil protez doktorlarını, SGK ödeme koşullarını, penil protez hakkında merak ettiğiniz tüm sorularınız için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Sağlık danışmanımız size en kısa sürede geri dönecektir.
  Referanslar

  1 The patient and partner satisfaction rates were higher in the three-piece implant group than in the malleable and two-piece implant groups (p <0.001).

  Ref: Çayan S, Aşcı R, Efesoy O, Bolat MS, Akbay E, Yaman Ö, “Comparison of Long-Term Results and Couples’ Satisfaction with Penile Implant Types and Brands: Lessons Learned From 883 Patients With Erectile Dysfunction Who Underwent Penile Prosthesis Implantation”, J Sex Med. 2019;16(7):1092–1099.

  2 “Most patients prefer the 3-piece inflatable devices due to the more “natural” erections obtained. Likewise, 3-piece inflatable devices provide the best rigidity and the best flaccidity because they will fill every part of the corporal bodies” https://uroweb.org/guideline/sexual-and-reproductive-health/

  SGK Geri Ödeme Koşulları

  Penil protezler önemli bir kısmı Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) tarafından kapsanmaktadır. SGK’ın ödeme şartları ve testis protezi hakkında daha detaylı bilgi almak için sitemiz üzerinden “Bilgi İsteme Formu” vasıtası ile bizimle iletişime geçebilirsiniz. Tüm telefon görüşmeleri Kişisel Verilerin Korunması Kanunu (KVKK ) gereğince kaydedilmemektedir ve saklanmamaktadır.