Artifisyel Üriner Sfinkter

ContiClassic®

ContiClassic® Artifisyel Üriner Sfinkter, prostat cerrahisini takiben meydana gelen inkontinans gibi bulgularda ve intrinsik sfinkter yetmezliğine bağlı idrar kaçırma tedavisinde kullanılır.1

Temel Özellikleri ve Faydaları

ContiClassic® Artifisyel Üriner Sfinkter, Rigicon’un üroloji alanında uzun yıllara dayanan deneyimi ile hekimler ve hastalara yenilikçi, güvenli ve etkili cihazlar sunmak gayesi ile tasarlanmıştır.

ContiClassic® Artifisyel Üriner Sfinkter geniş boy aralığındaki oklusif manşet seçenekleri (3.75 cm – 4.25 cm – 4.75 cm) ile hastanın üretra anatomisine en uygun seçimin yapılmasını kolaylaştırır.1
ContiClassic® Artifisyel Üriner Sfinkter tüm dış yüzeylerinde hidrofilik bir kaplamaya sahiptir.

Bu hidrofilik kaplama hekime cihaza emdireceği sıvı solüsyonu seçmek konusunda özgürlük sağlar.

Hidrofilik kaplama sayesinde bu sıvı solüsyon cihazın dış yüzeyince hızlı ve güçlü bir biçimde emilir.

EasyClick konnektörler bağlantı için ek bir alet gerektirmez. EasyClick Y-Konnektör sayesinde cihaz çift-manşet konfigürasyonu ile kullanılabilir.
Sertleşme güçlüğü (erektil disfonksiyon) de yaşayan idrar kaçırma (üriner inkontinans) hastalarında, ContiClassic® Artifisyel Üriner Sfinkter, Infla10® Şişirilebilir Penil Protez modelleri ile kombine bir biçimde kullanılabilir. 2
ContiClassic® Pressure Regulating Balloon
Product CodeContiClassic® Pressure Regulating Balloon
CTC-PRB4940 – 49 cm H20
CTC-PRB5950 – 59 cm H20
CTC-PRB6960 – 69 cm H20
CTC-PRB7970 – 79 cm H20
CTC-PRB8980 – 89 cm H20
ContiRegular® Occlusive Cuff
Product CodeContiRegular® Occlusive Cuff (cm)
CTR-OC353.5
CTR-OC3753.75
CTR-OC404.0
CTR-OC4254.25
CTR-OC454.5
CTR-OC4754.75
CTR-OC505.0
CTR-OC555.5
CTR-OC606.0
ContiClassic® Control Pump
Product CodeControl Pump
CTC-CPContiClassic® Control Pump
Conti® Accessory Kit
Product CodeAccessory Kit
CT-AKConti® Accessory Kit
Rigicon® ContiClassic® - Artificial Urinary Sphincter - EasyClick™ Connector
Rigicon® ContiClassic® - Artificial Urinary Sphincter - EasyClick™ Y-Connector

Sıkça Sorulan Sorular (Hastalar için)

Artifisyel Üriner Sfinkter ya da hak arasında bilinen adıyla yapay üriner sfinkter stres tipi idrar kaçırma sorunu yaşayanlara uygulanan bir tedavi metodudur.  Artifisyel Üriner sfinkter mesanenizi kontrol edebilmeniz  ve rahat bir şekilde idrara çıkmanız için elle kontrolü kolay olan bir pompa vasıtası ile üretra etrafına yerleştirilen bir kafın sıkıştırılıp gevşetilmesi ile idrarınızı kontrol edersiniz.

Artifisyel Üriner Sfinkter ayrıca diğer amaçlarından birileri de öksürme, hapşırma, koşu ve çeşitli ağır kaldırma sonucu oluşan idrar kaçırmayı da azaltabilmektir.

Çoğunlukla Artifisyel Üriner Sfinkter yoğun bir şekilde idrar kaçıranlar da ve askı yerleştirilmesi sonrasında hastada iyileşme kısmi veya tam olmadığında hekim tarafından hastaya önerilmektedir. Bu uygulama uzun bir hastada etkiye sahip olduğu gibi hastanın hayat konforunu ve kalitesini de yükselmektedir.

Bu uygulama da elinizle mesanenizi kontrol edebiliyor olacaksınız. Cerrahınız veya hemşireniz size bu operasyon ile ilgili öncesi ve sonrası tüm bilgileri aktaracaklar.

Referanslar:
1. Rigicon® Conti® Artifisyel Üriner Sfinkter Kullanma Talimatı.
2. Boysen, William et al. “Combined Placement of Artificial Urinary Sphincter and Inflatable Penile Prosthesis Does Not Increase Risk of Peri operative Complications or Impact Long-term Device Survival:’ Urology vol. 124 (2019): 264-270.

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH